czwartek, 26 lipca 2012

Administrator zamknął wspólny strych na klucz i nie pozwala z niego korzystać. Co może zrobić mieszkaniec wspólnoty w takiej sytuacji?

Ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości tworzy wspólnotę mieszkaniową. Każdy właściciel lokalu ma prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem. Współkorzystanie z nieruchomości wspólnej odnosi się w szczególności do klatek schodowych, korytarzy, wind, strychów czy terenu wokół budynku. Strych jest zatem własnością wszystkich członków wspólnoty i opisane działanie administratora nie jest uprawnione. Każdy mieszkaniec wspólnoty ma prawo domagać się udostępnienia mu klucza na strych. Administrator wykonuje swoje obowiązki z reguły w oparciu o umowę cywilno-prawną zawartą z zarządem wspólnoty i wobec wspólnoty zatem ponosi odpowiedzialność za swoje działania. W opisanej sytuacji, mieszkaniec ma pełne prawo domagać się od administratora wydania mu klucza do strychu. W razie odmowy, powinien poprosić o interwencję zarząd wspólnoty. 

Gabriela Waraszkiewicz 
adwokat 
Kontakt: blog@zdanowiczlegal.pl Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prosimy o pozostawienie komentarza w temacie posta. Jesteśmy wdzięczni za Państwa opinie.

W tym miejscu nie udzielamy indywidualnych porad prawnych. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pomocą prawną, prosimy o mailowy (blog@zdanowiczlegal.pl) lub telefoniczny (+22 525 84 44) kontakt z Kancelarią. Koszt pomocy prawnej uzależniony jest od stopnia skomplikowania, charakteru sprawy i nakładu pracy prawnika. Udzielamy także e-porady.

Posty są aktualne w dniu ich publikacji. Nie odpowiadamy za późniejsze zmiany prawa.