czwartek, 12 lipca 2012

Jak wykazać, że jest się prokurentem?

Podstawowym dokumentem, na podstawie którego prokurent może wykazać swoje umocowanie do reprezentacji, jest odpis z Krajowego Rejestru Sądowego („KRS”) reprezentowanej spółki. Informację o ustanowionych prokurentach można odnaleźć w rubryce 3 działu drugiego odpisu z KRS spółki. 

W związku z tym, że wpis prokurenta do rejestru ma charakter deklaratoryjny, a w konsekwencji ustanowienie prokurenta jest skuteczne wobec osób trzecich również przed jego zarejestrowaniem przez sąd, pod warunkiem, że osoby te wiedziały o umocowaniu prokurenta, może on wylegitymować się także oryginałem bądź notarialnym odpisem oświadczenia zarządu o ustanowieniu prokurenta. 

Artur Stosio 
prawnik 
kontakt: blog@zdanowiczlegal.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prosimy o pozostawienie komentarza w temacie posta. Jesteśmy wdzięczni za Państwa opinie.

W tym miejscu nie udzielamy indywidualnych porad prawnych. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pomocą prawną, prosimy o mailowy (blog@zdanowiczlegal.pl) lub telefoniczny (+22 525 84 44) kontakt z Kancelarią. Koszt pomocy prawnej uzależniony jest od stopnia skomplikowania, charakteru sprawy i nakładu pracy prawnika. Udzielamy także e-porady.

Posty są aktualne w dniu ich publikacji. Nie odpowiadamy za późniejsze zmiany prawa.